Sokolovna v Křižanovicích oslavila 100. narozeniny

Byla slavnostně otevřena 20. května 1923, významné výročí jejího trvání si místní Tělocvičná jednota Sokol připomněla bohatým programem o víkendu 13. a 14. května t. r.

Veliké poděkování patří všem, kteří v této sokolovně cvičili, zvelebovali ji a pomáhali s provozem budovy, s četnými opravami a rozvíjeli kulturní a vzdělávací činnost. Největší dík a uznání patří té generaci sokolů a příznivců, kteří v nelehkých podmínkách sokolovnu vlastníma rukama postavili.

Jak můžeme číst v Pamětní knize: „Bezpočet lidí prošel Tvou 100letou historií. My se narodili, žijeme a za čas odcházíme. Zatímco Ty stojíš a s otevřenou náručí vítáš nové příchozí. Prožila jsi dobré i zlé. Neboj se, bude o Tebe i nadále dobře pečováno. Buď silná a útočištěm všem.

Libuše Filípková